• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ten nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mogący nam zaoferować bardzo wiele wspaniałych rzeczy. Jeżeli zatem szukamy dla siebie rzeczywiście interesującego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast w tym kraju należy oczywiście położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – właśnie dlatego aktualnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że warto zapuścić się trochę dalej na wschód, gdyż również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Doskonałym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie niewątpliwie może być zaliczony do zdecydowanie najpiękniejszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę możemy zobaczyć tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, przez co może to być fantastyczna lekcja historii.

1. Odwiedź stronę

2. Zobacz więcej

3. Kontynuuj

4. Zobacz szczegóły

5. Zobacz teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.